امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۰۹- ۱۰:۵۰
چهارشنبه 9 مهر 1399 - 10:50
امضاء یادداشت تفاهم همکاری بین خبرگزاری ایرنا و آژانس خبری تایلند

یادداشت تفاهم همکاری بین خبرگزاری ایرنا و آژانس خبری تایلند

یادداشت تفاهم همکاری بین دو خبرگزاری در هشتم مهرماه 1399 در بانکوک امضاء شد.

 

خبرگزاری تایلند  TNA و  خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) برای تقویت روابط دیرینه خود توافق نامه همکاری دو جانبه امضا کردند.

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری دوجانبه بین دو خبرگزاری در مقر سازمان ارتباط جمعی تایلند MCOT در بانکوک برگزار شد.

این تفاهم نامه توسط سیروته راتاناماهاتانا، سرپرست MCOT و سیدرضا نوبختی، سفیر ایران در تایلند امضا شد. سفیر جمهوری اسلامی ایران در جریان امضا این تفاهم نامه گفت:  این یک تفاهم نامه بسیار مهم  برای ادامه همکاری‌های دو خبرگزاری است. براساس این تفاهم نامه، دو آژانس می‌توانند اخبار مربوط به هر کشور را رد و بدل و از هر دو کشور به اطلاعات واقعی دسترسی پیدا کنند.

سفیر ایران همچنین اشاره کرد؛ جدا از گزارش های رسانه‌های غربی، TNA اکنون می‌تواند به منابع ایرانی دسترسی پیدا کند تا ببیند واقعیت چیست و می‌تواند داستان‌های هر دو طرف را گزارش کند تا مردم در مورد آن قضاوت کنند. وی گفت: "من فکر می‌کنم از طریق این تفاهم نامه، مردم دو کشور یکدیگر را بهتر و بهتر خواهند شناخت."

این تفاهم نامه زمینه‌های مختلف همکاری از جمله تبادل اخبار و خبرنگاران را در بر می‌گیرد.

این دو آژانس خبری اولین تفاهم نامه همکاری خبری خود را در سال 1999 امضا کردند. این توافق نامه جدید، همکاری آنها را گسترش می دهد و محتوای تفاهم نامه را بهبود می‌بخشد تا با منافع متقابل و چشم انداز دو رسانه هماهنگ شود.

 TNAو IRNA هر دو عضو OANA هستند که در سال 1961 به ابتکار سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) تأسیس شد. در حال حاضر، اعضای OANA شامل 44 خبرگزاری از 35 کشور جهان است.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما