امروز شنبه  ۱۴ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۰۴- ۰۸:۴۷ - مشاهده: ۱۸۷
تعداد بازدید:187 دوشنبه 4 آذر 1398 - 08:47
دیدار با رئیس جمهور میانمار

دیدار محسن محمدی با رئیس جمهور میانمار

سفیر کشورمان در تایلند و اکردیته میانمار، با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.

محسن محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه با رئیس‌جمهور میانمار در نایپیدو، پایتخت آن پایتخت کشور ملاقات نمود.

در این ملاقات رئیس جمهور میانمار ضمن اشاره به سابقه دیرین و روابط دوستانه دو کشور و همچنین ظرفیت های بالقوه دو طرف، بر توسعه روابط دوجانبه و افزایش همکاری‌ها در بخش های مختلف تاکید نمود.

در همین ارتباط آقای وین مینت، رئیس جمهور میانمار با تاکید به در پیش بودن پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی بین ایران و میانمار و همچنین جایگاه ویژه کشورمان در منطقه و نظام بین الملل، بر عزم جدی دولت این کشور برای توسعه روابط در همه ابعاد سیاسی و اقتصادی دو طرف اشاره نمود.

محسن محمدی، سفیر کشورمان نیز در این دیدار ضمن تشکر از مواضع دوستانه دولت و ملت میانمار نسبت به جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کامل کشورمان برای توسعه روابط و هرگونه همکاری در زمینه‌های مختلف ، تاکید نمود. سفیر کشورمان در ادامه ضمن اشاره به برگزاری چهارمین دور نشست کمیته مشورتی دو کشور در تهران در ماه اینده، این نشست را فرصت بسیار مناسبی برای پیشبرد هدف مشترک دو کشور جهت توسعه سطح روابط دوجانبه برشمرد.

اقای محمدی همچنین در این دیدار با اشاره به ابتکار کشورمان در برگزاری سه دور نشست بین المللی گفتگوی اسلام و بودیسم افزود: تلاش برای نزدیکی جوامع فرهنگی و گفتگوی بین ادیان و مذاهب مختلف میتواند منجر به توسعه پایدار و ضامنی برای صلح و امنیت در منطقه و جهان باشد و ما در زمینه فرهنگی، در کنار موضوعات و همکاریهای سیاسی و اقتصادی نیز آماده هرگونه کمک و همکاری با دولت و ملت میانمار هستیم.

در ادامه رئیس جمهور میانمار  با بیان اینکه ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه روابط بین دو کشور، د زمینه‌های مختلف، از جمله کشاورزی، نفت و گاز، سرمایه گذاری و...، وجود دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری دو کشور  از همه این ظرفیت ها استفاده و بهره برداری کرده و شاهد روابط نزدیک تری با یکدیگر باشیم.

در پایان سفیر کشورمان نیز با اشاره به توانایی‌های بخش های دولتی و خصوصی ایران جهت حضور در میانمار و ارائه هرگونه کمک فنی و مشاوره ای اعلام آمادگی نمود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما